Life & Business koučin

Čo je koučing? A kto je kouč?

Všeobecne prevláda presvedčenie, že keď vyrozprávam niekomu svoj problém, tak dostanem zázračnú radu od toho druhého. No keď ju dostanem, tak zväčša túto radu aj tak nepoužijem. Prečo? No pravdepodobne preto, že tá zázračná rada nezohľadňuje moje Ja, všetky okolnosti, všetky nevyslovené detaily, o ktorých viem len ja sám, ktoré vedome alebo nevedome zamlčím.

Koučing je nástroj osobnostného rozvoja. Je to rozhovor medzi koučom a koučovaným (klientom) na rôzne životné alebo pracovné témy. Kouč vedie tento rozhovor pomocou štruktúrovaných techník a pravidiel. Kladie klientovi otázky tak, aby sa klient pozrel na svoj problém inak, z rôznych uhlov pohľadu. Klient si tak dokáže urobiť v svojej mysli jasno a  nájde sám v sebe odpovede na otázky a možné riešenia na svoj problém.  Sám si vyberie aspoň jeden krok, ktorý je schopný urobiť tak, aby ostal sám sebou. Klient nedostáva ani rady ani odporúčania od “skúsenejšieho”. Naopak toto riešenie vychádza z vlastného presvedčenia a z vlastného prežívania klienta.  O to je dané riešenie pre klienta prijateľnejšie a jeho uskutočnenie je reálnejšie. Klient nachádza svoju vnútornú silu a odhodlanie pohnúť sa z miesta. Kouč je klientovi v jeho rozmýšľaní akýmsi sprievodcom a oporou.

Kedy je pre Vás koučing užitočný?

Keď ste nespokojný so svojim životom, ale ani neviete prečo.

Keď chcete urobiť dôležité životné rozhodnutie.

Keď chcete zmeniť niečo vo Vašom živote a nie ste si istý, či robíte dobre.

Ak viete o svojej slabej stránke, ktorá Vám bráni byť úspešný (v práci, v škole, vo vzťahu alebo v rodine) a neviete čo s tým.

Ak máte konflikt (v rodine, v práci) a neviete ako ďalej.

Nedarí sa Vám nadviazať partnerský vzťah alebo ste uviaznutý v začarovanom kruhu neúspešných vzťahov a neviete v čom je problém.

Prežívate životnú traumu (strata niekoho blízkeho, rozchod, strata zamestnania, zdravotné problémy)./

Je však ešte nespočetne veľa iných tém a oblastí ľudského života, ktoré je možné riešiť pomocou koučingu.

Volám sa Simona Kŕčová a som koučka. Mám 43 rokov. Okrem toho som: žena, matka, manželka, dcéra, sestra, priateľka no aj nepriateľka. Tak trochu tanečnica a tak trochu herečka. Bola som šťastná aj nešťastná, zamestnaná aj nezamestnaná.

Som Slovenka, ale aj tak trochu imigrantka. Žijem v mieri, ale zažila som aj vojnu. Bola som verná aj neverná. Podvedená, ale aj som podvádzala. Rozchádzala som sa, ale bola som aj opustená. Zarábala som veľa, ale aj málo. Bola som manažérka, ale bola som aj manažovaná. Pracovala som v malej, aj vo veľkej, v slovenskej, ale aj v zahraničnej firme. Zažila som úspech aj neúspech.

Prešla som rôznymi životnými etapami. Niektoré boli šťastné niektoré tak trochu menej. Nakoniec ako každý. Mala som prácu, ktorá je

vysoko oceňovaná. Bola som v nej úspešná a mohla som ďalej rásť, zarábať viac a viac. No stále som nebola presvedčená, že je to tá správna cesta.  A tak som hľadala odpoveď na otázku, čo je moje životné poslanie, ktoré mi prinesie do života šťastie a uspokojenie. Odpoveď som nakoniec našla. Je ním koučing.

Som certifikovaná life a business koučka (medzinárodne certifikovaný výcvik v koučingu schválený Medzinárodnou federáciou koučov (ICF) Business Coaching Trained Coach a výcvik akreditovaný ministerstvom školstva, vedy a športu Slovenskej republiky Kouč 104.

Svoje doterajšie životné skúsenosti využívam v life koučingu pre jednotlivcov a svoje bohaté manažérske skúsenosti vo veľkých korporáciách zase používam pri koučovaní mäkkých zručností manažérov vo firmách v business koučingu.

K dispozícii sú tiež darčekové poukážky, ak by ste chceli niekoho prekvapiť hodnotným darčekom.

Ponúkam aj možnosť koučovania cez internet (napr. Skype).

V prípade záujmu ma kontaktujte na krcovasimona@gmail.com alebo telefonicky 0915 793 301. Nájdete ma aj na FB Simona Krcova – Life & Business Kouč alebo @KOUCPOPRAD.

Texty

Texty